Turizm merkezi Muğla bayramda dolup taştı

Türkiye’nin dünyaca ünlü tatil beldeleri Bodrum, Marmaris, Fethiye, Akyaka ve Datça’da Ramazan Bayramı tatili dolayısıyla tatilci yoğunluğu yaşandı.

Akyaka’da yerli ve yabancı turistler sahilleri hareketlendirdi. Akçapınar, Çınar ve Turnalı sahillerinde de turistler denize girip güneşlendi.

Ramazan Bayramı’nın ikinci gününde özellikle İzmir, Aydın, Denizli, Burdur ve Isparta’dan gelen tatilciler, Muğla – Ula kara yolu ile Marmaris – Akyaka girişinde oluşan uzun kuyruk nedeniyle bir süre beklemek zorunda kaldı.

Akyaka’daki giriş ile çıkış noktalarında trafik yoğunluğunu azaltmak ve yol kontrolünü sağlamak için çok sayıda jandarma trafik timi de görev yaptı.

Marmaris’te turistler ve vatandaşlar denize girip güneşlendi. Uzunyalı, Atatürk Caddesi ve Yat Limanı boyunca yürüyüş yaptı.

Adrenalin tutkunu turistlerde su sporları istasyonlarında paraşüt ve jet ski binerek eğlendi.

Hava sıcaklığının 27, deniz suyu sıcaklığının ise 20 derece ölçüldüğü Fethiye’nin Ölüdeniz Mahallesi’ndeki Belcekız ile Kumburnu plajlarında tatilciler yoğunluk oluşturdu. Bazı tatilciler denize girerken bazılar ise sahilde güneşlenmeyi tercih etti.

Macera tutkunları da Babadağ’dan yamaç paraşütüyle uçuş yaparak Ölüdeniz manzarasını izleme fırsatı buldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir