Tünel Akvaryum’a rekor ziyaret: Yaklaşık 500 bin kişi gezdi

Trabzon’da açılan Tünel Akvaryum’u, 16 ayda 446 bin 117 yerli ve yabancı turist gezdi.

Tünel Akvaryum, Ortahisar Belediyesince Zağnos ve Tabakhane vadileri arasında yaptırıldı. 19 Mayıs 2022’de ziyarete açılan akvaryum, 193 metre uzunluğunda ve 16 metre genişliğinde.

Tünel Akvaryum’da, balıkların ve diğer canlıların tedavi edildiği alanların yanı sıra her türden akvaryum canlısı yer alıyor.

Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, Tünel Akvaryum’da 80 farklı türden 5 bin deniz canlısı olduğunu belirterek bütün akvaryumlarda olan deniz canlılarını burada bulundurduklarını söyledi.

Bu yaz döneminde bazı günler, yabancı turist sayısının yerli ziyaretçiyi geçtiğine işaret eden Genç, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Bu da bizim için çok kıymetli. 19 Mayıs 2022’den 21 Eylül’e kadar 365bin 924’ü yerli, 80 bin 193’ü yabancı olmak üzere toplam 446 bin 117 kişi akvaryumu ziyaret etti. Ziyaretçilerin ilgisiyle karşılaştık. Bundan dolayı da çok çok mutluyuz.”

Genç, Tünel Akvaryum’un yanına Kuş Parkı oluşturduklarını belirterek “O da ayrı bir destinasyon oldu. Mini bir hayvanat bahçesi tarzında bir aks oluşuyoruz.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir