YAZ SEZONUNUN GELMESİ İLE BİRLİKTE CRUİSE GEMİLERİ ROTALARINI İSTANBUL’A ÇEVİRDİ. GALATAPORT’A DEMİRLEYEN İKİ DEV GEMİ, BÜYÜKLÜĞÜYLE GÖRENLERİN DİKKATİNİ ÇEKTİ. (AHMET FARUK SARIKOÇ – İSMAİL COŞKUN/İSTANBUL-İHA) Yaz sezonunun gelmesi ile birlikte cruise gemileri rotalarını İstanbul’a çevirdi. Galataport’a demirleyen iki dev gemi, büyüklüğüyle görenlerin dikkatini çekti.

İstanbul’daki Galataport’a iki dev gemi daha demirledi

İstanbul’da kruvaziyer gemilerinin demirlediği Galataport’a iki dev criuse gemisi daha geldi.

Cruise gemileri yaz sezonunun gelmesi ile birlikte rotalarını İstanbul’a çevirdi. Galataport’a demirleyen iki gemi, dev yapılarıyla çevredeki vatandaşların dikkatini çekti.

Yüzen şehirleri andıran MSC Splendida ve MS Europa2 isimli 2 dev gemi, İstanbul Galataport’a demirledi. Havadan görüntülenen dev gemilerin, yakınlarındaki birçok apartmandan daha yüksek olduğu görülüyor. 333 metre uzunluğa, 33 metre genişliğe ve 66 metre yükseklikte olan MSC Splendida, 3 bin 900 yolcu kapasitesine sahip ve dev gemide bin 300 mürettebat hizmet veriyor. MS Europa2 ise 225 metre uzunluğa, 26 metre yüksekliğe ve 30 metre genişliğe sahip. Sinemaları, tiyatro salonlarını, farklı restoranları yüzme havuzları, tenis kortları bulunan dev gemilerde bir çok sosyal aktivite yapma imkanı bulunabiliyor.

Öte yandan 2023 yaz sezonu ve sonbaharda İstanbul hareketli seferlerini gerçekleştirecek olan MSC Splendida, 13 Ekim’e kadar farklı programlarıyla 19 kez İstanbul’u ziyaret edecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir