Yılbaşı tatili için yakın rotalar

Online seyahat bileti, araç kiralama ve otel rezervasyonu platformu Obilet.com, yılbaşını yeni yerler keşfederek kutlamak isteyenler için yurt içi rotaları derledi.

Şirket açıklamasına göre, Obilet.com, kısa da olsa yılbaşı tatilini farklı bir yerde geçirmek isteyenler için rotaları paylaştı.

Bolu ve Sakarya sınırları içerisinde yer alan Abant, Yedigöller ve Sapanca, yılbaşı tatili için de öne çıkan seçenekler arasında yer alıyor.

Yemyeşil ormanları, insana huzur veren göl manzaralarıyla buluşturan Sapanca’da uzun ve sakin yürüyüşler yapmak mümkün. Doğanın en güzel tonlarını yansıtan Yedigöller’de şömine başında keyif yaparak, SPA’da zihnen ve bedenen yenilenmiş olarak yeni yıla başlangıç yapılabilir.

Abant ise göl kenarında insandan, gözden uzak romantik bir yılbaşı için bir alternatif. Bu üç alternatif de sunduğu otel seçenekleri ile yeni yıla şehirden uzakta, doğanın içinde girmek isteyenler için öne çıkıyor.

Hem Ege hem de Akdeniz Bölgesi’nde yer alan ilçeleriyle yaz tatillerinin adresi Muğla, yılbaşında da hem ruhu hem de bedeni dinlendirmek isteyenler için pek çok seçenek sunuyor.

Marmaris, Bodrum, Dalyan, Dalaman ve Fethiye gibi rotalar hem ılıman iklimi hem de yeşilin ve mavinin her tonunu yaşatmasıyla yılbaşı tatili için de öne çıkıyor. Muğla, şehirde yer alan iki havalimanı sayesinde kısa tatiller için ideal bir kaçış noktası. Yeni yıla huzurlu bir başlangıç yapmak isteyenler, kentte kısa sürede birçok yeri keşfederek sakin sahil kasabalarında yenilenme imkanı bulabilir.

İzmir’de uluslararası düzeyde hizmet veren Adnan Menderes Havalimanı’na pek çok noktadan uçak seferleri düzenleniyor. Bu nedenle yazın olduğu kadar yılbaşı döneminde de cazip bir merkez olan İzmir, Türkiye’nin pek çok yerinden misafirlerini ağırlıyor.

Özellikle Alaçatı, yılbaşı döneminde sunduğu programlarla öne çıkıyor. Alaçatı’da yeni yıla özel sokak partileri birçok insan tarafından rağbet görüyor. Efes Antik Kenti’nin bulunduğu Selçuk, ev yapımı lezzetleriyle turistlerin uğrak yeri Şirince Köyü, limanı ve dar, Arnavut kaldırımı sokaklarıyla sakinlik ve huzur vadeden Sığacık da yılbaşı tatili için ideal seçenekler arasında yer alıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir