Türkiye Kültür Yolu Festivali Almanya’da tanıtıldı!

Türkiye’nin en geniş ve en yeni uluslararası festivali olan Türkiye Kültür Yolu Festivali bu yıl Almanya’da düzenlenen Sanat Festivalleri Zirvesi 2024’ün konuğu oldu

Avrupa Festivaller Birliği üyeliğini resmileştirdi

Kuzey Avrupa’nın müzikal zenginliğini bir araya getiren Usedom Müzik Festivali’nin ev sahipliğinde düzenlenen zirvede Türkiye Kültür Yolu Festivali’nin tanıtımı yapıldı. Türkiye Kültür Yolu Festivali bu zirve ile Avrupa Festivaller Birliği üyeliğini de resmileştirmiş oldu.

Dünyanın en büyük festivali

Türkiye’nin özgün kültür ve sanatını uluslararası kültür ve sanat formlarıyla harmanlayan Türkiye Kültür Yolu Festivali, 4’üncü kez sanatseverlerle buluştu. Adana Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı ile bu yıl başlangıcı yapılan uluslararası kültür ve sanat buluşması katılımcı sayısı ile dünyanın da en büyük festivali olma özelliği taşıyor.

İkinci durak Şanlıurfa

Bu yıl 40 bin sanatçının katılımının hedeflendiği festivalin rotalarına 2024 yılında yeni eklenen 5 şehirle birlikte etkinlik düzenlenecek mekân sayısının 600’ün üzerine çıkması hedefleniyor. Türkiye Kültür Yolu Festivali’nin bu yıl ikinci durağında ise inanç turizminin kalbi Şanlıurfa yer alıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir