Nostalji tutkunları buraya! Ankara’da açıldı

Türkiye Klasik Otomobil Festivali Ankara’da başladı. Festivalde Türkiye’nin farklı illerinden 600’den fazla otomobil sergileniyor.

Klasik Otomobil Festivali, Altındağ Belediyesi ve Ankara Klasik Otomobilciler Kulübü işbirliğiyle Türkiye Başkent Millet Bahçesi’nde ziyarete açıldı.

Klasik otomobil severleri bir araya getiren festival, 15-16 Ekim tarihlerinde gezilebilecek.

Altındağ Belediye Başkanı Asım Balcı, festival hakkında yaptığı açıklamada, Başkent Millet Bahçesi’nde bugün çok keyifli bir ortamın olduğunu belirterek, 600’den fazla klasik aracın burada sergilendiğini belirtti.

Türk ve yabancı filmlerde görülen otomobillerin aynılarının bu festivalde yer aldığını söyleyen Balcı, “Bütün Ankaralıları, klasik otomobil severleri, nostalji yapmak isteyen herkesi bekliyoruz. Yoğun bir ilgi var. İlgi nedeniyle bunu yapmak için harekete geçtik. Hem araç hem de gelen ziyaretçi sayısı bu sene rekor kıracak.” dedi.

Ankara Klasik Otomobil Kulübü Başkan Yardımcısı Bülent Topaçlıoğlu ise geçen sene festivalin ilki olduğunu hatırlatarak, “Gençler daha çok spor arabalardan hoşlanıyor, orta yaşlı ve yaşlı insanlar daha çok salon tipi arabalardan hoşlanıyor.” ifadesini kullandı.

1982-1986 yılları arasında ABD’de çekilen, Türkiye dahil birçok ülkede yayınlanan televizyon dizisi “Kara Şimşek”te kullanılan otomobil büyük ilgi gördü.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir