Limni Gölü Ramazan Bayramı tatiliyle sezonu açtı

Gümüşhane’deki Zigana Dağı’nın eteklerinde bulunan Limni Gölü Tabiat Parkı, Ramazan Bayramıyla birlikte turizm sezonunu açtı.

Doğu Karadeniz Bölgesi’nin gözde turizm merkezlerinden olan 2 bin 24 metre rakımlı Limni Gölü Tabiat Parkı, ulaşımının da kolaylaştırılmasının ardından ziyaretçilerine “merhaba” dedi.

Limni Gölü Tabiat Parkı tesis işletmecisi Murat Eroğlu Limni Gölü’nün her milletten misafirlerinin olduğunu ifade ederek “Oldukça yoğun bir talep var, şu anda gelen ziyaretçilerimizin yüzde ellisi Türk, yüzde ellisi de yabancı misafirlerimiz. Bu yaz turizm sezonunda herkesi Limni Gölü’ne bekliyoruz” şeklinde konuştu.

Tatil için Limni Gölü’nü seçtiğini söyleyen Mazhar Oyanık “Haftason açıldığını duyduk, iyi ki de geldik. Güzel bir doğa, doğayla iç içe, dağın tepesinde bir göl. İnsan mutlu oluyor ve huzur buluyor burada. İnşallah havalar ısındığında daha çok geliriz diye düşünüyorum. Gümüşhane’nin gezilebilecek en güzel yerlerinden birisi” derken, İzmir’den geldiğini söyleyen Firdevs Kaya ise “Buraya ilk defa geldim, beğenmek ne kelime, muhteşem ötesi, çok güzel buldum. Nasip olursa her yaz temmuz, ağustos aylarında buraya gelmek isterim” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir