Kızıldeniz’de muhteşem bir su altı deneyimi! Şarm El Şeyh

Dünyanın 7 Harikası Listesi’nde yer alan piramitlere de ev sahipliği yapan Mısır, Şarm El Şeyh kentinde dünyanın en iyi dalış noktalarından biri olarak kabul edilen Kızıldeniz’in su altı güzellikleriyle adeta büyülüyor.

Tüplü dalış için ideal bir destinasyon olan bölgede, sıcak tropikal ve berrak sular, zengin deniz altı yaşamı ve görkemli mercan resifleri dalışseverleri karşılıyor. Profesyonel dalış merkezleri ve eğitmenler, deneyimli dalgıçlardan acemi seviyesindekilere kadar herkesin güvenli bir şekilde dalış yapmasına yardımcı oluyor.

Şarm El Şeyh, her seviyeden dalgıç için uygun dalış noktalarına sahip. Acemi dalgıçlar için sığ sularda güvenli eğitim alanları bulunurken, deneyimli dalgıçlar için daha derin dalış noktaları mevcut. Renkli balıklar, deniz kaplumbağaları, mercanlar ve hatta köpekbalıkları gibi muhteşem deniz yaşamını keşfetmek için Kızıldeniz’in sularına dalış yapılabiliyor.

Hükümetin bölgedeki denetlemeleri ve doğal yaşamı etkilememek adına aldığı önlemlerin başında, dalış yapacakların yalnızca güvenli bölgelerde dalmasına izin veriliyor.

Ayrıca, dalış merkezleri genellikle nitrox (nitrojen yüklemesini azaltmasına izin veren bir solunum gazı türü) ve teknik dalış gibi özel dalış kursları da veriliyor. Tüplü dalış yapmak isteyenlerin dikkat etmesi gereken bazı önemli noktalar arasında, dalış öncesinde kısa bir eğitim ile temel dalış becerilerini öğrenme ve dalgıçların sağlık durumları bulunuyor.

Ender canlıları burada görebilirsiniz

12 ay boyunca ziyaret edilebilecek turistik bir bölge olan Mısır’da 365 gün boyunca dalış yapılabiliyor.. Türkiye ile arasındaki mesafe ve ilişkilerin düzelmesiyle birlikte de 2 saat 15 dakika gibi kısa bir sürede ulaşılabiliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir