Karagöl Tabiat Parkı’nda hedef: 1 milyonu aşkın ziyaretçi!

Artvin’in en önemli turizm merkezlerinden olan ve her mevsim ayrı güzelliğe bürünen Borçka Karagöl Tabiat Parkı, havaların ısınmasıyla ziyaretçilerini ağırlamaya başladı

Artvin’de yerli ve yabancı turistlerin en çok ilgi gösterdiği turizm merkezleri arasında yer alan Borçka Karagöl Tabiat Parkı’nda bu yıl 1 milyonun üzerinde ziyaretçi gelmesi bekleniyor.

Karagöl ile öne çıkan tabiat parkı; bozulmamış doğası, yaşlı ormanları, bitki örtüsü, yürüyüş yolları ve kamp alanlarıyla ilgi görüyor

Bölgenin zengin bitki çeşitliğine sahip olduğuna işaret eden Borçka Kaymakamı Hakan Contarlı, şöyle konuştu:

“Buraya turisti çeken şey doğa turizmi. Sonbahar ve ilkbahar başta olmak üzere dört mevsim ayrı güzelliği var. Gelip görünmesi gereken bir coğrafya. Karagöl bakir, güzel bir alan. Yıllık 1 milyona yakın turist alan bir bölge. Karadeniz’e tura çıkan her turistin görmek istediği bir alan. Borçka Karagöl için 1 milyon ziyaretçi bizim için yetersiz, biz bu sayının da üzerine çıkmak istiyoruz. Akın akın insanlar buraya gelsin istiyoruz.”

“Burası ‘cennetten bir köşe’ olarak tarif edebileceğimiz bir yer”

Eşiyle balayı tatili için çıktığı Karadeniz turu kapsamında Borçka Karagöl Tabiat Parkı’na gelen Yusuf Gültekin, “Karagöl mükemmel bir doğa harikası. Kışın kalıntıları var. Havası temiz ve serin. Burada baharı ve kışı bir arada yaşıyoruz. Doğa yeniden doğuyor hem de kıştan kalan karlar daha erimemiş. İkisi bir arada çok hoşumuza gitti.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir