Bayram tatili yaklaşıyor: Antalya’daki oteller %80 doldu!

Kurban Bayramı tatiline sayılı günler kalmasıyla birlikte vatandaşlar tatil planlarını oluşturmaya başladılar. Kurban Bayramı tatili rezervasyonlarının devam ettiği Antalya’daki oteller şimdiden yüzde 80 doldu.

Antalya’da Kurban Bayramı tatili için şimdiden yüzde 80’e varan doluluk oranları, geçmiş yıllarda haziranda görülmeyen konaklama sayısına bu sene ulaşılacağını gösteriyor. Okulların 14 Haziran’da kapanacak olması da otellerdeki doluluk oranını olumlu yönde etkiliyor.

Doğal ve tarihi güzellikleriyle tatilcilerin gözde rotaları arasında bulunan Antalya, 2024’ün dört ayında bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 14’lük artışla 2 milyon 66 bin 962 yabancı turiste ev sahipliği yaptı.

Otellerdeki doluluk oranlarının istenilen seviyede olduğuna işaret eden Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği Başkanı Hakan Saatçioğlu, “Bazı oteller geçen senenin çok üzerinde dolu, bazıları normal seviyede seyrediyor. Güzel bir sezon yaşıyoruz, güzel rezervasyon akışı var. Özellikle Almanlar birinci sıradaki yerini koruyor. Nisan itibarıyla 540 bin Alman geldi. Geçen seneye göre yüzde 20’lik artış var. Rusya, yüzde 6’lık gerileme olmasına rağmen 366 bin 783 ziyaretçiyle ikinci sırada yer alıyor.” diye konuştu.

Saatçioğlu, havaların ısınmasıyla yoğunluğun arttığını vurgulayarak şöyle devam etti:

“Bayram rezervasyonları çok iyi, şimdiden oteller yüzde 80 doldu. Çok iyi giden dış pazarın yanı sıra iç pazarda da ciddi hareketlenme olacak. O yüzden kendimizi rahat hissediyoruz. Otellerimizin bir bölümünü iç pazar için ayırdık. Ramazan Bayramı tatili güzel geçti, Kurban Bayramı çok daha hareketli olacak. Bayramın yaz sezonuna denk gelmesi, havanın ısınmış olması avantaj sağlıyor. Bu yıl bayramlar arka arkaya geldi ve hepsi hareketliydi. Paskalya, Hollandalıların bayramı sonra Nevruz ve Ramazan Bayramı oldu. Kurban Bayramı tatili dolu dolu geçecek, turizme de doping etkisi yaratacak. Şu anda gidişat çok güzel.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir