Bayram tatili 9 güne çıktı: Bodrum bayrama hazır!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün yaptığı açıklamada bayram müjdesini paylaştı ve tatilin 9 gün olacağını duyurdu. Ramazan Bayramı tatilinin 9 güne çıkmasının ardından dünyanın önemli turizm merkezlerinden olan Muğla’nın Bodrum ilçesinde bayram hareketliliği başladı.

Bayram tatili kapsamında Bodrum’da otellerde doluluk oranı yüzde 40’a ulaşırken, tatilin başlamasıyla birlikte bu rakamın yüzde 60’a ulaşması bekleniyor. Turizmciler bayram tatiliyle birlikte sezonun başlayacağını duyururken, yerli turistin kente yoğun ilgi göstereceğini öngörüyor.

Turizm sezonun bayram tatiliyle birlikte açılacağını duyuran Bodrum Otelciler Derneği Başkan Yardımcısı Alişir Şahin, "Tatilin 9 güne çıkarılması biz turizmcileri mutlu etti ve sevindirdi. Tatilcilerin de sevineceğini düşünüyorum. Erken rezervasyon indirimlerimizin devam etmesi nedeniyle bayramda otellerimiz rezervasyon alıyordu ve iyi gidiyordu. 9 günlük tatilin kesinleşmesiyle birlikte de özellikle martın sonunda olan seçimlerden sonra rezervasyon artarak devam edecek. Bizim milletimiz genelde son dakika rezervasyonlarını sever. O nedenle son dakika Bodrum'un hareketli olacağını düşünüyoruz." dedi.
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir