Çağlayandibi Şelalesi baharın gelişiyle birlikte coştu!

Gümüşhane’de bulunan Çağlayandibi Şelalesi, bahar mevsiminde karların erimesiyle coşarak suyunu metrelerce ileriye dökmeye başladı

Baharın gelişiyle birlikte coştu

Doğal ağaç müzesi olarak nitelendirilen Örümcek Ormanları’nın hemen dibindeki şelale, flora ve fauna açısından da çok zengin bir bölgede bulunuyor.

Denizden 870 metre yükseklikte

Çağlayandibi Şelalesi Tabiat Parkı, bahar mevsiminde karların erimesiyle su debisi en yüksek noktaya ulaştı. Derin bir vadideki Örümcek Ormanları sahasında ise yan derelerde çok sayıda minik şelale oluştu.

İlkbaharda renk cümbüşü yaşanıyor  

Bahar mevsiminde doğanın yeniden canlanmasıyla birlikte coşkulu bir şekilde akan şelale, çevresine ferahlık ve canlılık katıyor. Ziyaretçiler, suyun güçlü akışını izlerken, şelalenin etrafındaki yeşilliklerle bütünleşen manzara ise görsel şölen sunuyor.

Bölgeye Gümüşhane’den gelen fotoğraf sanatçısı Metin Aydın, “Dağlardaki karların erimesinden dolayı çok güzel su var burada. Müthiş şelale manzarası var. En son buraya sonbaharda gelmiştik. Sonbaharda da çok güzel oluyor burası, rengarenk oluyor. İlkbaharda böyle bir renk beklemiyorduk, çok güzel renkler var.” ifadelerini kullandı.                              

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir