“Van Kültür Yolu Festivali” başlıyor: Hedef 1 milyon ziyaretçi!

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından düzenlenen Türkiye Kültür Yolu Festivali’nin altıncı durağı Van’da, 9 gün boyunca düzenlenecek etkinliklerle 1 milyon katılımcı sayısına ulaşılması hedefleniyor.

Türkiye Kültür Yolu Festivali heyecanı Adana, Şanlıurfa, Bursa, Samsun ve Trabzon’un ardından 29 Haziran-7 Temmuz tarihleri arasında Van’da yaşanacak.

Hazırlıklar tamamlanıyor

Bu yıl festival rotasına dahil edilen kentte; 9 gün boyunca konserler, tiyatrolar, opera gösterileri, sergiler, atölyeler, söyleşiler ve gastronomi deneyimleri gibi 500’ün üstünde etkinlik düzenlenecek.

Festival ruhunu sanatseverlerle buluşturacak “Van Kültür Yolu Festivali”nin kentin marka değerine de katkıda bulunacağını söyleyen İl Kültür ve Turizm Müdürü Abdurrahman Şahin, şöyle konuştu:

“Türkiye Kültür Yolu Festivali, ulusal ve uluslararası etkinliklerin niteliği, niceliği ve çeşitliliği ile bu alanda bilinen en kapsamlı festival olma özelliğini taşıyor. Festivallerin 2024 yılı programına ilimiz dahil edildi. Tanıtım çalışması kapsamına giren ve önemli bir turist çekim unsuru olan festivalin kentimize olumlu etkileri olacak. Konserler, söyleşiler, sergiler, çocuklar için çeşitli etkinlikler, gastronomi turları, çeşitli branşlarla ilgili atölyelerle halkımızı çok keyifli ve eğlenceli bir program bekliyor.”

Festival için çok zengin bir içeriğin hazırlandığını dile getiren Şahin, “Yaklaşık 1 milyon katılımcı sayısına ulaşmayı hedefliyoruz. Hazırlıklarımız devam ediyor. Mekan ve alan düzenlemeleri, program içerikleriyle ilgili planlamalar yapıldı.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir