Uzakrota’ya Wtatil.com’dan 5 Milyon Euro’luk Yatırım

2010 yılında bir seyahat blogu olarak açılan ve 2013 yılından itibaren düzenlediği turizm organizasyonları ile dünya turizm sektörüne yön veren; 2018, 2019, 2020 ve 2021 yıllarında dünyanın en büyük seyahat şirketleri tarafından dünyanın en etkili 10 turizm etkinliğinden biri seçilen Uzakrota; Bangkok, Tiran, İstanbul ve İzmir gibi şehirlerde ofisleri bulunan Wtatil.com’dan 5 Milyon Euro yatırım aldı.

Şu anda Dublin merkezli olarak hayatına devam eden Uzakrota; New York, Londra, Berlin, Belgrad, İstanbul ve Bakü’de turizm endüstrisinin her alanina dokunan konferanslar gerçekleştirmektedir.

“ETKİNLİKLERİMİZİ SÜRDÜRMEYİ PLANLIYORUZ”

Uzakrota’nın kurucusu Gökhan Erdoğan “2013 yılında 50 kişi ile Bahçeşehir Üniversitesi‘nin konferans salonunda başladığımız konferanslar bugün Dünyanın her yerinden markaların olduğu 6.000 kişilik konferanslara dönüştü ve bu etkinlikleri çok önemli marka şehirlerde gerçekleştirmekteyiz. Tamamen şirketin büyümesi için kullanılacak bu yatırımla birlikte Dublin ofisimizi büyütmeyi, Uzakrota’nın yanına ek olarak farklı alt markaları oluşturmayı ve turizm sektörünün her alanına dokunduğumuz etkinliklerimizi sürdürmeyi planlıyoruz. Wtatil ekibine ve özellikle şirketin sahipleri Cihan Saray ve Cansu Varlık’a çok teşekkür ediyorum.“

Resim önizlemesi

“BİZLER İÇİN YENİ BİR HİKAYE BAŞLIYOR”

Wtatil ortaklarından Cihan Saray ise yaptığı açıklama ile “Uzakrota dünyanın sayılı organizasyonlarından biri, bizim de uzun zamandır izlediğimiz ve bu yolculuğun son yıllarında aktif olarak yer aldığımız bir markaydı ve daha fazla destek olarak bir gün İTB, WTM seviyelerine çıkarmak istiyoruz. Şu anda Türkiye’nin ve dünyanın en hızlı büyüyen 2 şirketinin ortak noktada buluşmasının mutluluğu içerisindeyiz. Bizler için de yeni bir hikaye başlıyor.”

UZAKROTA’NIN KASIM AYI ETKİNLİKLERİNE 14 ÜLKEDEN 6 BİN KİŞİ KATILDI

Uzakrota Kasım ayında İstanbul’da düzenlemiş olduğu etkinliğe Moğolistan, Nijerya, Irak, İran, Azerbaycan, İngiltere, Amerika, Singapur, BAE, Ukrayna, Polonya, Bulgaristan, Sırbistan, Almanya gibi ülkelerden 6000 kişi katılmıştı. Marka 2023 yılı içerisinde 22 Mayıs’ta Dublin’de, 15 Eylül’de Belgrad’da, 20 Ekim’de Bakü’de ve 24 Kasım’da İstanbul’da etkinlik düzenleyecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir