“Türk Mutfağı Haftası’na” özel yöresel lezzet ikramı!

Nevşehir’in gözde turizm alanlarından Uçhisar beldesinde “Türk Mutfağı Haftası” etkinlikleri kapsamında yerli ve yabancı konuklara yöresel yiyecekler ikram edildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın öncülüğünde kutlanan “Türk Mutfağı Haftası” dolayısıyla kayadan oyma tarihi Uçhisar Kalesi girişinde etkinlik düzenlendi.

Türk yemek kültürünün tanıtıldığı etkinlikte, stant alanlarını gezen turistlere yaprak sarması, ev baklavası, kuru kaymak, Nevşehir simidi ve gözleme ikram edildi.

Yöresel yemeklerini tanıtmayı amaçladıklarını dile getiren Uçhisar Belediye Başkanı Abdullah Çamcı “Turistler, Türk mutfağını böylelikle daha iyi tanıyorlar. Yöresel yemekler konuklarımızın çok ilgisini çekti.” dedi.

Güney Koreli turist Seo Do Yeon da daha önce sadece fotoğraflarını gördüğü Kapadokya’da Türk kültürünü yakından tanıma imkanı bulduğunu belirterek, “Kapadokya da Türk yemekleri de çok güzel. Tatlıları seviyorum. Burada baklava ve farklı yiyecekler ikram edildi. Türk yemekleri çok lezzetli.” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir