THY, Turizm Merkezlerine Uçuşları Arttıracak

Türk Hava Yolları (THY) yaz sezonunda turizm merkezlerine olan uçuşları artıracak. Bu kapsamda THY. Antalya. Dalaman, Bodrum-Milas ve İzmir’den 29 ülkedeki 47 şehre haftalık 388 frekans direkt uçuş düzenleyecek.

THY Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı Prof. Dr. Ahmet Bolat

THY Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı Prof. Dr. Ahmet Bolat, “Turistik destinasyonlarımız, “Aldığımız uçuş talepleri yaz sezonu yaklaştıkça artarak devam ediyor. Bayrak taşıyıcı hava yolu olarak Türkiye’ye seyahat etmek isteyen yabancı turistleri, ülkelerinden direkt uçuşlar ve Türk Hava Yolları konforu ile ülkemizin güneyiyle buluşturmayı hedefliyoruz ” dedi.

2019 yazında 30 noktaya 83 frekans sefer düzenleyen THY. bu yıl aynı dönemde 38 noktaya 140 frekans direkt uçuş planlıyor. Yurtdışı uçuşlarına 2020 yılı itibarıyla başlayan Anadolujet de bu yaz yurtdışındaki 39 noktadan Akdemiz ve Ege’deki tatil noktalarına haftalık 248 frekans uçuşla turist taşıyacak. Yaz dönemi için seyahat acentelerinden ve yolculardan gelen yüksek talepte Birleşik Krallık, Almanya, Lübnan ve Rusya ön plana çıkıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir