THY ile BM Dünya Turizm Örgütü’nden sürdürülebilir turizmde güç birliği anlaşması

Türk Hava Yolları (THY), Birleşmiş Milletler (BM) Dünya Turizm Örgütü ile sürdürülebilir turizmi desteklemek amacıyla bir mutabakat zaptı imzaladığını duyurdu.

THY Basın Müşavirliği tarafından yapılan açıklamaya göre, anlaşma kapsamında taraflar, sürdürülebilir turizm uygulamalarını ve havacılık sektörünün gelişimini teşvik etmeyi planlıyor. Anlaşma, gelişmekte olan destinasyonlarda hava ulaşımını geliştirmek amacıyla kamu ve özel sektör işbirliğini genişletmeye odaklanıyor. Her iki taraf, kendi uzmanlık alanlarından faydalanarak bilgi alışverişinde bulunacak ve sürdürülebilir havacılık yakıtı gibi konularda ortak çalışmalar yürütecek.

THY Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı Prof. Dr. Ahmet Bolat, konuyla ilgili şu açıklamalarda bulundu:

“Sürdürülebilir turizmi teşvik etme ve küresel bağlantıyı güçlendirme yönündeki ortak hedeflerimize ulaşmak için BM Turizm ile stratejik bir ortaklık kurma yolculuğuna çıkmanın heyecanını yaşıyoruz. Bu potansiyel ortaklık, sürdürülebilir turizme olan bağlılığımızın göstergesi olarak dünya çapında insanları ve kültürleri bir araya getiren küresel bir hava yolu olan rolümüzü de vurguluyor.”

Birleşmiş Milletler Dünya Turizm Örgütü Bağlı Üyeler Direktörü Ion Vilcu da “Mutabakatın imzalanmasıyla, sürdürülebilir ve sorumlu turizme olan bağlılığımızı ilerletmek için bir ortaklığa imza atıyoruz. Türk Hava Yolları, turizmin ve kültürel alışverişin desteklenmesinde küresel bir öncüdür. Bu şüphesiz sivil katılımı ve kültürel çeşitliliği teşvik etmemize ve yerel mirası öne çıkarmamıza olanak tanıyacak tarihi bir gün.” değerlendirmesinde bulundu.

Madrid’te gerçekleştirilen imza törenine Türkiye Cumhuriyeti İspanya Büyükelçisi Nüket Küçükel Ezberci de katıldı.

Haber7 Genel Yayın Yönetmeni Osman Ateşli de, Madrid'de gerçekleştirilen imza töreninde yer aldı.
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir