TEKNOFEST İzmir hız kesmeden devam ediyor

TEKNOFEST İzmir, dördüncü gününde çeşitli etkinliklerle devam ediyor.

Çiğli Havaalanı’nda düzenlenen etkinliğin dördüncü gününde “Rafadan Tayfa Teknolojik Tayfa” ve “Sahne Senin” etkinlikleri ana sahnede gerçekleştirilecek.

Festival kapsamında “Dikey Rüzgar Tüneli”, “İklim Tüneli”, “Güneş Gözlemi”, “Planetaryum”, “Uzay Temalı Çocuk Parkı”, “Simülasyon Deneyim Alanları”, “Paydaş-Sponsor Katılımcı Stant Aktiviteleri”, “Kara ve Hava Araç Sergisi”, “Sıcak Hava Balonu” ve “Pedallı Uçuş Etkinliği” yapılacak.

TEKNOFEST Girişim Yarışması çerçevesinde “Turizm Teknolojileri ve Oyun”, “Çevre, Enerji ve İklim Teknolojileri”, “Engelsiz Yaşam Teknolojileri” ve “Sağlık ve İyi Yaşam Teknolojileri” alanlarındaki girişimlerin tanıtılacağı etkinlikte Deneyap kapsamında da ülke genelinden öğrencilerin oluşturduğu takımlar “Makeathon” ve “Fikir Maratonu”nda mücadele edecek.

Gün içinde Türk Yıldızları, SOLOTÜRK, Bayraktar Akıncı, Aksungur, Bayraktar TB2, Hürkuş, Paramotor, Gyrocopter, BEL-429 (Üzüm Salkımı), S-70 (Çelik Kanatlar), Paramotor, AB-412 (SGM), T-129 Atak Helikopteri gökyüzünde görsel şölen oluşturacak.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir