Tekirdağ Kiraz Festivali başladı: Şehrin nüfusu 12 kat artacak

Tekirdağ’da her yıl renkli görüntülere sahne olan Uluslararası Tekirdağ Kiraz Festivali başladı.

Süleymanpaşa Belediyesince Naip Mahallesi’nde düzenlenen festivalin açılışında konuşan İl Kültür ve Turizm Müdürü Ahmet Hacıoğlu, bunun önemli bir kültürel etkinlik olduğunu söyledi.

3 milyonun üzerinde ziyaretçi bekleniyor

Tekirdağ’ın Süleymanpaşa ilçesinde her yıl geleneksel olarak, düzenlenen Uluslararası Tekirdağ Kiraz Festivali, bu yıl da dolu dolu geçecek. Yerli ve yabancı milyonlarca kişinin katılımıyla gerçekleşen Kiraz Festivali’nde bu yıl hedeflenen katılımcı sayısı 3 milyon olarak belirlendi. 4 gün boyunca sürecek olan festivalde birbirinden ünlü isimlerin sahne alacağı konserlerden, çeşitli yarışmalara kadar onlarca etkinlik düzenlenecek.

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel ise kiraz festivalinin kentin markası haline geldiğini ifade etti. Her zaman kente en iyi şekilde hizmet etmeye çalıştıklarını dile getiren Yüksel, “Tekirdağ ismine yakışacak boyutta, herkesi kucaklayan, hangi siyasi görüş olursa olsun herkesi kendinden bilen, yurt içi ve dışındaki bütün komşularını davet eden bir organizasyona imza atmaya çalıştık. Geçen yıl Cumhuriyet tarihinin en kalabalık olduğu, emniyet verilerine göre sahilde aynı anda 300 bin kişinin ağırlandığı, toplamda 2,5 milyon kişinin kentte ağırlandığı devasa bir organizasyona imza attık” dedi.

Yüksel, festivale yurt içi ve dışından gelecek çok sayıda ziyaretçinin kentin ekonomisine de katkı sağlayacağını aktardı. Herkese hitap eden etkinliklerin yapılacağı festivalin 4 gün süreceğini belirten Yüksel, “3 milyonun üzerinde ziyaretçinin ağırlanacağı bir festival gerçekleştirmeyi hedefliyoruz” dedi. Halk oyunları ekibinin gösteri sunduğu programda, katılımcılara kiraz ikram edildi.

Festivalde ilk gün Hüseyin Pehlivan Yağlı Güreşleri yapılacak, Türk Hava Kuvvetleri akrobasi timi SOLOTÜRK gösteri uçuşu gerçekleştirecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir