Tarih tutkunlarına müjde! Ayasofya Tarih ve Deneyim Müzesi ile Efes Deneyim Müzesi’nde yüzde 50 indirim

18-26 Mayıs tarihleri arasında Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına özel indirim fırsatı sunan Türkiye Cumhuriyeti Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı Ayasofya Tarih ve Deneyim Müzesi ile Efes Deneyim Müzesi, İstanbul ve İzmir’deki tarih meraklıları için kampanyalarını genişletiyor. Her iki müze de Müzeler Haftası boyunca yüzde 50 indirimle ziyaretçilerini ağırlayacak.

İstanbul’da Tarihi Yarımada’da bulunan Ayasofya Tarih ve Deneyim Müzesi ile İzmir’in Selçuk ilçesindeki Efes Antik Kenti içinde yer alan Efes Deneyim Müzesi, çocuklara ve gençlere tarihi sevdirmek için geçtiğimiz yıl başlattığı kampanyalara bir yenisini ekledi. Özel günlerde hayata geçirilen ve yoğun ilgiyle karşılanan uygulamaya bu yıl Müzeler Haftası da dahil edilerek yeni bir kampanya haberi duyuruldu.

18-26 Mayıs tarihleri arasında Ayasofya Tarih ve Deneyim Müzesi ve Efes Deneyim Müzesi’ni ziyaret edecek tarih sevenlere yüzde 50 indirim yapılacak. Dünyanın birçok yerinde var olan deneyim müzeciliğinin ülkemizdeki ilk örneklerinden olan, DEM Müzecilik tarafından geliştirilen ve işletilen Ayasofya Tarih ve Deneyim Müzesi ile Efes Deneyim Müzesi ziyaretçilere eşsiz bir atmosfer yaşatmayı hedefliyor.

Dünya mimarlık tarihinin ve sanat dünyasının benzersiz anıtı; Ayasofya

Dünya mimarlık tarihinin günümüze kadar ayakta kalmış en önemli yapıları arasında yer alan Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi, mimarisi, ihtişamı ve işlevselliği yönünden sanat dünyasında önemli bir yer teşkil ediyor. Sultanahmet Meydanı’nın kalbinde, tarihi önem taşıyan özel bir bina olan Defter-i Hakani Binası’nda yer alan Ayasofya Tarih ve Deneyim Müzesi de İstanbul’un simgelerinden olan Ayasofya’yı son teknolojilerin yardımıyla görsel ve işitsel bir şölenle anlatıyor. Ayasofya’nın 1700 yıllık tarihini gözler önüne seren müzenin alt katındaki sergi salonunda ise dördüncü yüzyıldan günümüze ulaşan, çok önemli bir bölümü ilk kez gösterime sunulan 300’e yakın tarihi eser sergileniyor. Her gün 09.00 – 19.00 saatleri arasında ziyarete açık olan müzenin güncel giriş ücreti 250 TL. Özellikle çocuklara tarihi sevdirmek amacıyla yapılan son kampanya ile 18-26 Mayıs tarihlerinde ziyaretçiler 125 TL giriş ücreti ödeyerek bu eşsiz deneyimi yaşayabilecek.

Efes Antik Kent’in 8.000 yıl öncesine varan serüvenini keşfedin

Efes Deneyim Müzesi, ziyaretçilerine dünyada ve Türkiye’de yeni yaygınlaşmaya başlayan immersive teknolojilerle, zengin, kapsayıcı ve sürükleyici bir işitsel ve görsel deneyim yaşatırken, tarihin en önemli ticaret merkezlerinden biri olan Antik Efes’in büyüleyici yapılarını ve günlük yaşamını yakından tanıtıyor. Müze, Antik Efes’teki yaşamı üç farklı salonunda ziyaretçilere deneyimletiyor. Efes Deneyim Müzesi, haftanın yedi günü 08.00 – 23.30 saatleri arasında ziyaret edilebiliyor. Güncel giriş ücreti 425 TL olan müze 18-26 Mayıs tarihleri arasında yüzde elli indirim uygulanarak 215 TL karşılığında tüm tarih sevenleri ağırlayacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir