Sıcak hava balonları Burdur’da havalanacak

Dünyaca ünlü Salda Gölü yeni sezona sıcak hava balonları ile girmeyi hedefliyor

İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından yapılan düzenlemeler sonrasında bu yaz Salda Gölü manzarası sıcak hava balonlarıyla izlenebilecek.

Doğal ve tarihi güzellikleriyle ünlenen Burdur’da sezon hazırlıkları başladı

Yerli ve yabancı turistlerin akınına uğrayan Salda Gölü’nün büyüleyici manzarası sıcak hava balonlarıyla birleşecek. Bölgeye gelen ziyaretçiler şehrin panoramik manzarasını sıcak hava balonlarıyla seyredebilecek.

Sıcak hava hava balonlarının başta Salda Gölü olmak üzere ildeki birçok kültürel alanda faaliyete geçeceğini söyleyen Burdur Valisi Türker Öksüz, “İleriki günlerde inşallah Salda Gölü başta olmak üzere diğer doğal güzelliklerimizin olduğu yerlerde de sıcak hava balonunu faaliyete geçirerek orada etkinlikler düzenlemeyi planlıyoruz. Bu sayede turizmden aldığımız katma değeri artıracağız. Ülkemizin her köşesindeki insanlar Burdur’un tarihi yerlerini, doğal güzelliklerini görme imkanına sahip olacaklar. Ve onları havada keşfedecekler biz de buna katkıda bulunmak istiyoruz. Kültür Turizm Müdürlüğümüzle bu rotaları çalışıyorduk ve sona geldik. Kısa bir süre sonra da devam ettirmeyi planlıyoruz” dedi.

Sıcak hava balonunu ilk defa deneyimlemek için etkinliğe gelen Rumeysa Güleşçi, “İlk defa deneyimleyeceğim bir şey olduğu için Burdur’a turizm katkısı olacağını düşündüğüm için mutluyum. Faydalı bir etkinlik ve proje olacağını düşünüyorum. Salda Gölü kenarında da balona binmek isterim. Yakın olduğumuz için sürekli gidip tadını çıkarabiliriz” şeklinde konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir