SEKA Kağıt Müzesi’ne yoğun ilgi: 130 bin ziyaretçi!

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı’na bağlı olarak hizmet veren  ve Türkiye’nin en büyük endüstriyel mirasına ev sahipliği yapan SEKA Kâğıt Müzesi, 2023 yılında 130 bin ziyaretçiye ev sahipliği yaptı

Kâğıt Müzesi yıl içerisinde bireysel ziyaretçiler, okul grupları ve özel grupların rehberli gezi programlarıyla katılım sağladığı ziyaretlerle birlikte 130 bin 893 kişiyi ağırladı

Sergiler

Kâğıt müzesinde bulunan geçici sergi salonunda bu yıl içerisinde Kocaeli Yerel (Manav) Sergisi, Flanörün Hisleri Kişisel Resim Sergisi, Portraits of Sadness Resim Sergisi, Kâğıt Üstünde Ütopya ve Düş Gerçek resim sergilerinin gösterimi yapıldı.

Köy Okulları Projesi

SEKA Kâğıt Müzesi’nin her yıl gerçekleştirdiği, ilimiz sınırları içerisinde bulunan ve kâğıt müzesine ulaşımı zor olan ilçelerdeki okullara giderek kâğıdın üretim süreçlerinin ve geri dönüşümün öneminin anlatıldığı köy okulları projesine bu yıl içerisinde 4.300 öğrenci katıldı.

Atölye Faaliyetleri

SEKA Kâğıt Müzesi, 2023 yılında düzenlediği el yapımı kağıt atölyesi, ahşap atölyesi, origami, krigami ve quilling gibi kâğıt sanatları atölyelerine 690 kişi katılım sağladı.

Projeler                                                     

SEKA Kağıt Müzesi’nin 2023 yılı içerisinde Sıfır Atık Festivali, 23 Nisan Çocuk Festivali, Resim Sergileri, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Drama Dersi, Avrupa Atık Azaltım Haftası Etkinliği gibi birçok etkinliğe ev sahipliği yaptığı projelere 5.612 kişi katılım sağladı.

SEKA Kâğıt Müzesi, yıl içerisinde gerçekleştirdiği etkinlik, atölye ve gezi programları hizmetlerine yeni yılda da devam edecek. Güncel programlar hakkında detaylı bilgi almak ve atölye etkinliklerine katılım sağlamak isteyenler SEKA Kâğıt Müzesinin sosyal medya hesaplarını ve www.sekakagitmuzesi.com web adresini takip edebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir