Sarıkamış Kayak Merkezi’nde sezon yoğunluğu!

Sarıkamış Kayak Merkezi’ndeki oteller, kayak sezonunu büyük oranda dolu olarak geçiriyor

Kar kalınlığı 154 santimetreye ulaştı

Bölgeye gelen maceraseverler kar kalınlığının 154 santimetreye ulaştığı kayak merkezinde kayak, snowboard ve kızakla kayarak keyifli bir tatil geçiriyor.

Kayak merkezindeki otellerde yaşanan yoğunluk turizmcileri mutlu ediyor

Kristal karı, sarıçam ormanları ve uzun kayak pistleriyle kış turizminin önde gelen merkezlerinden biri olan 2 bin 634 rakımlı Sarıkamış Kayak Merkezi yerli ve yabancı turistleri ağırlıyor.

Vali ve Belediye Başkan Vekili Ziya Polat, “Bu sene Allah’a şükür bereketli bir yağış oldu, sezonu çok iyi geçirdik, geçirmeye devam ediyoruz. Otellerimiz özellikle yarıyıl tatilinde doluydu. Şu anda otelci arkadaşlarımızdan aldığımız bilgiye göre yüzde 95 oranında doluluk oranımız devam ediyor, devam edecek gibi de gözüküyor.” dedi.

Polat, “Arkadaşlarımız gelen insanların daha keyifli, daha mutlu kayak yapması için her türlü çabayı gösteriyor. Biz sezonu uzatabildiğimiz kadar uzatacağız. Herhalde mart ayının sonuna kadar sezon uzayacak gibi gözüküyor. Rabb’im tabi bereketli, kar yağışı verirse bu biraz daha uzar. Gelen insanımız mutlu, otelcimiz mutlu, bizler mutluyuz. Kristal karlar diyarının keyfini yerli ve yabancı tüm insanların yaşamasını istiyoruz. Burası doğa harikası bir cennet, burada sarıçamların arasından kaymanın keyfini ender bulabilirsiniz.” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir