Nemrut Kalderası’nda iki mevsim bir arada!

Zirvesinde dünyanın ikinci büyük krater gölü olma özelliğine sahip Nemrut Krater Gölü’nün yer aldığı Bitlis’in Tatvan ilçesindeki Nemrut Kalderası’nda iki mevsim bir arada yaşanıyor.

Bir yanı kar bir yanı bahar

Yazı ayrı, kışı ayrı güzel olan mükemmeliyet ödüllü Nemrut Kalderası, doğal güzellikleri ile kendine hayran bırakıyor. Her gün yüzlerce yerli ve yabancı turistin akın ettiği kaldera, dört mevsim boyunca ayrı güzellikler sunuyor.

Bitlis’in önemli turizm destinasyonlarından

Yaz aylarında bile iki mevsimin bir arada yaşanabildiği Nemrut Kalderası’nın iç kısmında bahar havası yaşanırken, kalderanın yaklaşık 2 bin 500 rakım yüksekteki zirvesinde ise halen metrelerce kar bulunuyor. Doğal güzelliğiyle uzaydaki astronotların bile dikkatini çekmeyi başaran Nemrut Kalderası, Bitlis’in önemli turizm destinasyonlarının başında geliyor.

Kalderanın zirveden muhteşem bir görüntüsü olduğunu belirten Fotoğraf Sanatçısı Oktay Subaşı, kaldera içinin de ayrı bir güzelliğe sahip olduğunu söyledi. Kaldera manzarasının en güzel görülebileceği yerin zirve kısmı olduğunu dile getiren Subaşı, “Kaldera inanılmaz güzel. Kalderanın zirveden görüntüsü muhteşem. Herkesin gelip görmesini tavsiye ediyorum.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir