Muğla’nın güzellikleri Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu’yla tanıtılıyor

Cumhurbaşkanlığı himayelerinde, Türkiye Bisiklet Federasyonunca düzenlenen 59. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nun Muğla’daki etaplarında dünyaca ünlü bisikletçiler pedal çeviriyor.

Muğla etaplarında pedal çevirecekler

Antalya, Muğla, Aydın, Manisa, İzmir ve İstanbul’da 25 takım, 175 sporcunun yarıştığı, 59. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nda, Muğla’nın tarihi ve kültürel güzellikleri dünyaya tanıtılacak.

“Muğla sadece turizm kenti değil aynı zamanda spor kenti”

Muğla Valisi İdris Akbıyık, Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu’nun Türkiye ve dünyanın en prestijli spor organizasyonlarından biri olduğunu belirterek, “Bu sene biraz daha farklı olarak Akyaka-Akbük-Ören güzergahı olacak. Muğla yeryüzü cenneti. Koyları, kıyıları, tarihi ve kültürel varlıkları yeşili ve mavisiyle Türkiye’nin gözdesi ve dünyanın turizm merkezi olma yolunda hızla ilerliyor.” dedi.

Muğla etaplarının güvenli bir şekilde yapılması için gerekli tüm önlemleri aldıklarını anlatan Akbıyık, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu ve Cumhurbaşkanlığı Yat Yarışları gibi birçok spor organizasyonu ilimizde yapılıyor. Artık Muğla sadece turizm kenti değil aynı zamanda spor kenti olduğunu da bu vesileyle gösteriyor. İlimizin bu güzelliklerinin tanıtılması anlamında büyük katkı yaptı. Özellikle Babadağ etabı yüzlerce spor kanalında geçen yıl canlı olarak 1 milyar kişiye ulaştı. Bu sene Fethiye, Marmaris, Bodrum etaplarındaki güzergahlar büyük ilgi çekecek. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu sadece bir spor organizasyonu değil ülkemizin ve ilimizin tanıtılması anlamında büyük katkılar sunuyor. Muğla’mız sadece turizmle değil antik kentleri ile de adından söz ettiriyor.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir