Mağara ve manzara bir arada: İncekaya Krateri göz kamaştırıyor!

Bitlis’in Tatvan ilçesindeki İncekaya Krateri, mağarası ve görüntüsüyle dikkatleri çekiyor

Dünya’nın ikinci büyük krateri olma özelliğine sahip Nemrut Krateri’nden sonra ilçedeki ikinci krater olan İncekaya, doğal manzarasıyla görenleri kendine hayran bırakıyor.

En önemli turizm destinasyonları arasında

Van Gölü kıyısında saklı kalmış doğal güzelliği karelerine yansıtmak isteyen fotoğraf sanatçıları, krater zirvesine ulaşmak için yaklaşık 1 buçuk saat zirve yürüyüşü yapıyorlar.

“Hayran kaldık”

Uzun soluklu bir zirve yürüyüşü sonrasında zirveye ulaştıklarını anlatan Fotoğraf Sanatçısı ve Dron Pilotu Hakan Okay, “Bugün birbirinden değerli fotoğraf sanatçısı ağabeyimizle İncekaya köyünü görüntülemek için zirveye çıktık. Karşımızda doğal görüntüsüyle bizleri hayran bırakan bir görüntü var. Buradan dron çekimleri başta olmak üzere farklı tekniklerle bol bol çekimler yaptık. Birbirinden değerli kareler yakaladık. İnşallah çekmiş olduğumuz görüntü ve fotoğraflarla bu köyümüzün eşsiz güzelliğini daha da tanınır hale getireceğiz. Burası bölgemizin doğal güzelliklerinden sadece biri. Bölgemizin buna benzer birçok doğal güzelliği mevcut. Bizler de bu vesile ile herkesi bu doğal güzellikleri gelip görmeye ve gezmeye davet ediyoruz.” şeklinde konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir