Kuşadası’nda 9 günlük bayram tatili yoğunluğu

Kurban Bayramı tatilinin 9 güne çıkarılmasıyla birlikte Aydın’ın turistik ilçesi Kuşadası’nda otel rezervasyonlarındaki doluluk oranı yüzde 90’a ulaştı.

Kuşadası turizmine doping etkisi

Okulların kapanacağı sürece denk gelen Kurban Bayramı’nın, yaz döneminin de ilk tatil fırsatını oluşturması Kuşadası turizmine doping etkisi yaptı. Özellikle İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa’da yaşayan yerli misafirlerin, bayram tatili için Kuşadası’nı tercih ettiği belirtildi. Kurban Bayramı tatilinde gelen ziyaretçilerle birlikte Kuşadası’nın nüfusunun da 1 milyon 500 bine kadar çıkması bekleniyor.

“Her bütçeye uygun tatil imkanı”

Bayram tatili için Kuşadası’nı tercih edeceklere sıkıntı yaşamamaları için erken rezervasyon yaptırmalarını tavsiye eden TÜROFED Başkan Yardımcısı Tacettin Özden, “Kuşadası’ndaki otellerimizde şu an doluluk oranları yüzde 90’a ulaştı. Bayramda yüzde 100 kapasiteyle çalışacağımızı düşünüyorum. Otellerde yer ayırtmayanlara da ellerini çabuk tutmalarını öneriyorum çünkü boş oda bulamayabilirler. Kuşadası’nda her bütçeye uygun tatil imkanı var.” dedi.

Kuşadası’na yabancı turistlerin de gelmeye başladığına dikkat çeken Özden, “Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın bu yıl için belirlediği 60 milyon turist ve 60 milyar dolar turizm geliri hedefini tutturacağımızı düşünüyorum. Özellikle Orta Avrupa ve İngiltere’den yapılan rezervasyonlarda artış var. Ayrıca gurbetçi misafirlerimiz de tatillerini planlamaya başladığı için talepler yükseldi. Turizmciler olarak yaz sezonundan oldukça umutluyuz.” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir