Kapıda vize ile gidebileceğiniz 10 Yunan adası📍

Türkiye kıyılarına yakın 10 Yunan adasında Türk vatandaşları için kapıda vize uygulaması başladı. 10 Yunan adasında geçerli olan uygulama kapsamında, Türk vatandaşları 60 euro ödeyerek bir haftaya kadar adaları ziyaret edebiliyor.

Bu fırsatı değerlendirmek isteyenler için kapıda vize ile gidilebilecek 10 Yunan adası rotası hazırladık!📍

Rodos

12 adanın en büyüğü olarak karşımıza çıkan Rodos’a geldiğinizde; Lindos’taki St. Pauls Koyu’na gidip denizin tadını çıkarabilir, Rodos Eski Kenti’ni ziyaret edebilir ve tarihi şehir merkezini gezebilirsiniz.

İleryoz

Bodrum ve Didim açıklarında bulunan İleryoz; saklı plajlar ve koylardan oluşan, geleneksel ve neoklasik evlerin yanı sıra derin tarihiyle ünlü bir ada.

Kelemez

Ege manzaralı kaya tırmanışları, Pothia’nın büyüleyici gelenekleri ve hayran bırakan su altı dünyası ile Kelemez Adası keşfetmenizi bekleyen bir hazine.

Midilli

Vizesiz bir şekilde Midilli Adası’na gidebilir ve yaz tatilini tam anlamıyla yaşayabilirsiniz. Muhteşem gün batımı ve gün doğumları için Midilli Adası’nı ve plajlarını keşfedebilirsiniz.

Sömbeki

Küçük, sessiz ve otantik bir Yunan Adası arıyorsanız, başka yere bakmayın! Sömbeki Adası, dinlemek isteyenlerin tercih edeceği muhteşem bir ada.

Meis

Rengarenk evleri ile Meis Adası’nın sokaklarında yürürken huzur bulacaksınız. Meis Adası’nda mutlaka yapmanızı önerdiğimiz aktiviteler ise şöyle: Küçük bir adacık olan Saint George Plajı’nda denize girebilir ve bir deniz mağarası olan Mavi Mağara’yı keşfedebilirsiniz.

Sakız

Cam gibi berrak denizi, huzur veren manzaraları ve yel değirmenleri ile ünlü Sakız Adası, sizi hem dinlendirecek hem de eğlendirecek. Sakız Adası’nda mutlaka yapmanızı önerdiğimiz aktiviteler ise şöyle: Arnavut kaldırımlı ve dar labirent sokaklarıyla büyüleyen Mesta köyünü keşfedebilir ve Karfas’ın kumsallarında güneşlenip denize girebilirsiniz.

İstanköy

Bodrum’un karşısında bulunan İstanköy Adası’nın hem tarihi hem de doğal bir durak olduğunu söyleyebiliriz.

Sisam

Yeşilin ve mavinin her tonuna doyacağınız bir tatil istiyorsanız doğru adrestesiniz. Sisam’da Yunanistan’ın en büyük tapınağı olarak bilinen Heraion Tapınağı’nı gezmeyi ve meşhur köylerinde doğa yürüyüşü yapmayı ihmal etmeyin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir