Gaziantep Doğal Yaşam Parkı’na yılın ilk yarısında ziyaretçi akını!

Yüz ölçümü ve barındırdığı tür bakımından Türkiye’nin en büyük, dünyanın ise sayılı hayvanat bahçeleri arasında yer alan Gaziantep Doğal Yaşam Parkı, yılın ilk yarısında 2 milyon 480 bin ziyaretçiye ev sahipliği yaptı.

5 milyonu aşkın ziyaretçi hedefi

380 türden 8 bin civarında hayvana ev sahipliği yapan ve yaklaşık 1 milyon metrekarelik alana kurulan Gaziantep Doğal Yaşam Parkı’nda bu yıl 5,5-6 milyon ziyaretçi hedefleniyor.

Parkın yılın ilk 6 ayında yaklaşık 2 milyon 480 bin ziyaretçiye ev sahipliği yaptığını anımsatan Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Doğal Hayatı Koruma Dairesi Başkanı Celal Özsöyler, “Çevre il ve ülkelerden de ziyaretçi geliyor. Bu yıl 5,5-6 milyon ziyaretçiyi Gaziantep Doağl Yaşam Parkı’nda görmeyi hedefliyoruz.” dedi.

Özsöyler, hayvanat bahçesine gelen ziyaretçilerin kentteki esnafa da katkı sağladığını vurgulayarak şunları kaydetti:

“Ziyaretçilerimiz buraya geldikten sonra şehirde geziyor, tarihi yerleri görüyor, aynı zamanda baklava alıyor. Esnaftan burayı gezmek için gelenlerin kendilerinden alışveriş yaptığını çok duyuyoruz. Bu nedenle parkımızın kentin turizmine büyük katkısı oluyor. Özellikle çocukların burayı çok istediğini biliyoruz. Ailecek geldikten sonra otellerde konaklıyorlar, bakırcılar çarşısını, kaleyi, diğer tarihi ve ören yerlerini geziyorlar. Gaziantep Doğal Yaşam Parkı ,turizmde kentin lokomotifi görevini üstleniyor.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir