Erciyes’teki otellerde yarıyıl tatili yoğunluğu: Rezervasyonlar yüzde 80’e ulaştı

Türkiye’nin önde gelen kış turizm merkezlerinden Erciyes’teki otellerde yarıyıl tatili rezervasyonları yüzde 80’e ulaştı

Kar kalitesi, teknik altyapısı, uluslararası standartlarda pistleri ve otelleriyle kayak merkezleri arasında öne çıkan Erciyes Dağı’ndaki otellerde yarıyıl tatili yoğunluğu yaşanıyor.

Tekir, Hacılar, Hisarcık ve Develi kapılarındaki pistleriyle konforlu kayak keyfi sunan Erciyes, kayakseverler tarafından yoğun olarak talep görüyor

Erciyes AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Elcuman, “Bu sene kış biraz geç geldi ama kışın geç gelmesini mazeret kabul etmedik ve çok çalıştık. Yapay karlama makinelerimiz var, 112 kilometre pistimizin yüzde 60’ını yapay karla karlayabiliyoruz. Hava sıcaklığı müsaade ettikçe karlama makineleri çalışıyor. Çok şükür birçok pistimizi faaliyete geçirdik. Bu sayede yılbaşını yüzde 100 dolulukla geçirdik. 15 Aralık’tan itibaren önce birkaç pistimizle sonra 10 pistimizle sezonu açtık. Şu an yer yer 110 santimetreye yaklaşan kar kalınlığı oluştu. 112 kilometre uzunluğundaki pistlerimizden 43 kilometresi açık. Ayrıca 22 pistimiz açık. Erciyes’imizin 4 kapısında kesintisiz kayak yapabiliyoruz.” dedi.

“Biz pistler ve mekanik tesisler olarak hazırız”

Yarıyıl tatili için otellere yapılan rezervasyonların yüzleri güldürdüğünü dile getiren Elcuman, “Otellerimiz şu anda yüzde 60 dolulukta ama sömestir rezervasyonları yüzde 80’e ulaştı. Rezervasyonlar devam ediyor. Erciyes’teki 13 otelimizin 3 bin yatak kapasitesi var. Kent merkezinde de Kültür ve Turizm Bakanlığının verilerine göre 10 bine yakın yatak kapasitemiz mevcut. Her sene yarıyıl tatilini yüzde 100’e yakın doluluk oranıyla kapatırız. Bu sene de rezervasyonlar hızla devam ediyor. Kayak yapmak isteyenleri Erciyes’e davet ediyorum. Pistler ve mekanik tesisler olarak hazırız.” diye konuştu.

Yarıyıl tatilinde daha çok yerli ziyaretçilerin geldiğini belirten Elcuman, Çekya ve Polonya’dan haftada 2 charter seferinin devam ettiğini, ABD, Rusya, Endonezya ile Almanya’nın da aralarında bulunduğu 25 ülkeden misafir ağırladıklarını kaydetti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir