Dağcıların uğrak noktası: Ay Kayası

Ankara’da yer alan Ay Kayası, ülkenin dört bir yanından gelen dağcılara ev sahipliği yapıyor.

Türkiye Dağcılık Federasyonu tarafından düzenlenen programlar çerçevesinde Ankara başta olmak üzere ülkenin dört bir tarafından gelen dağcılar, Uluağaç kırsal mahallesinde bulunan Ay Kayası’nı ziyaret ediyor.

Türkiye Dağcılık Federasyonu Ankara İl Temsilcisi Onur Kartal, “İki gündür burada kamp yaptık. Aynı zamanda temel tırmanış, temel kampçılık doğa yürüyüşü nedir onlarla ilgili arkadaşlara eğitim veriyoruz. Dağcılık sporunu tanıtmak yaymak aynı zamanda da insanları bu konuyla ilgili bilgilendirmek için bu kampı düzenliyoruz. Bu bölge bizim eğitim anlamında çok özel bölge. Bizim için hem coğrafyası olarak, hem kaya yapısı olarak eğitim için son derece güzel. Burada akarsu bulunuyor ve çeşmeleri var. Kamp alanı hem emniyet açısından hem de bu bölgeyi tanıma açısından bizim için çok güzel bir yer. Buraya ilk defa gelen katılımcılarda bu bölgeyi tanımış oluyorlar bu sayede.” ifadelerini kullandı.

Bölgeye dağcılık eğitimi almak için geldiğini ifade eden Güler Gürsan, “Doğada daha sağlıklı kalabilmek için dağa çıkış ve iniş eğitimi alıyoruz. Burada çadır kentimiz var. Orada da nasıl çadır kurulur, doğa da nasıl doğayla uyumlu bir şekilde yaşanır bunların eğitimini alıyoruz. Doğayı çok seviyorum onun için şu anda buradayız.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir