Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi’nde sahur yoğunluğu

Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi sahurda da yoğun ilgi görüyor. Ders çalışmak veya kaynaklardan faydalanmak isteyenler, sahur vaktinde bu kütüphaneyi tercih ediyor

7 gün 24 saat hizmet veren kütüphaneye gelenler, kimlik kartlarıyla giriş yaparak 5 milyonun üzerinde basılı eserin yanı sıra elektronik kaynak bakımından zengin içeriklere erişme şansını yakalıyor.

Gece saatlerinde de yoğun ilgi gören kütüphanede çalışanlara ücretsiz kek, çay, kahve ve su ikramında bulunuluyor

“Kütüphanenin çalışma ortamı gençler için düzenlenmiş”

Kütüphanede çalışma ortamının yanı sıra ikramların da olduğunu ifade eden Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi öğrencisi Muhammed Çağrı Töremişoğlu, “Buradaki kütüphanenin hem çalışma kaynakları çok geniş hem de çalışma ortamı gençler için düzenlenmiş. İnterneti kuvvetli, çok iyi çalışma alanları var. Üniversite gençlerine çok hitap ediyor.” dedi.

“Ders çalışmak amacıyla verimli bir ortam”

Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na hazırlanan lise son sınıf öğrencisi Melih Arslan da sınava çok az süre kaldığını dile getirerek, “Son aylarımı burada değerlendirmek istedim. Önceden gezmek amacıyla buraya gelmiştim. İlk defa bugün nasip oldu. Geldim, dersimi çalışıyorum. Gayet güzel. Ders çalışmak amacıyla verimli bir ortam olduğu için burada çalışmayı düşünüyorum.” şeklinde konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir