Antalya’da mevsim hep yaz: Termometreler 38 dereceyi gördü

Türkiye’nin her köşesinde sonbahar mevsimi kendini hissettirirken, Antalya’da termometreler 38 dereceyi gördü. Güzel havadan faydalanmak isteyen ziyaretçiler Konyaaltı sahiline koştu. Yerli ve yabancı turistler denizin, kanoya binmenin ve balık tutmanın keyfine vardı.

Hava sıcaklığının 38 dereceye yükseldiği kentte, nem oranı yüzde 47 olarak ölçüldü.

Hava sıcaklığı denize de yansıdı. Deniz suyu sıcaklığı 28 derece olarak kaydedildi. Güzel havayı kaçırmak istemeyen yerli ve yabancı turistler, dünyaca ünlü Konyaaltı Sahili’ne gelerek vakit geçirdi.

“Eylül ayında bu kadar sıcak bir hava görmedim”

Erzincan’dan tatil için gelen Bertal İstemi, bu denli bir hava sıcaklığını bu zamana kadar hiç görmediğini vurgulayarak “Bu sene yandık, ben 65 yaşındayım, Eylül ayında bu kadar sıcak bir hava görmedim. Görülmemiş bir şey ve hanımla birlikte serinlemek için denize girmeye geldik. Deniz suyu çok güzel, ,insan girince serinliyor. Erzincan’da her taraf buz gibiydi ama burası çok sıcak. Antalya’ya gelince güneşi hissettik ve tercih her zaman Antalya” dedi.

Denize giren turistlerden olan Azerbaycanlı Fazil, hava sıcaklığından memnun olduğunu aktararak, “Antalya güzel, insanları daima gülümsüyor, deniz suyu güzel ve oldukça sıcak” şeklinde konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir