Antalya’da Kültür Yolu Festivali Ebru Mapping gösterisi ile büyüledi

4 Kasım’da başlayan Antalya’da Kültür Yolu Festivali sanat etkinlikleriyle devam ediyor. Kültür Yolu Festivali kapsamında Sanatçı Garip Ay, Ebru Mapping gösterisi sundu.

Muhteşem etkinlikler Kültür ve Turizm Bakanlığınca düzenlenen Türkiye Kültür Yolu Festivali'nin son durağı Antalya'da vatandaşlarla buluşmaya devam ediyor.

Sanatçı Garip Ay’ın ebru teknesinde yaptığı eserler, tarihi hamamın bir duvarına projeksiyon yardımıyla eş zamanlı olarak yansıtıldı.

Kanun sanatçısı Mustafa Olgan'ın eşlik ettiği gösteride Ay, Mustafa Kemal Atatürk'ün gözleri, Cumhuriyet'in 100. yılı, Türk Bayrağı, kuş ve badem çiçekleri temalı ebru çalışmaları yaptı.

Hollandalı ünlü ressam Vincent Van Gogh’un “Yıldızlı Gece” eserini de ebru sanatına uyarlayan Ay’ın gösterisi, vatandaşların beğenisini topladı.

Sanatçı Garip Ay, gösteri sonrası sanatseverlerin ilgisinin kendisini oldukça mutlu ettiğini söyledi.

Gösterinin keyifli geçtiğini anlatan Ay, “Antalya’nın çok enerjik izleyicisi var. Gerçekten konuyla ilgili iyi okumalar yapmış, bilgili insanlarla karşılaştım. Gösterilerimde eserlerimi tarihi yapılara aktarmak benim tercihim. Çünkü bu tür yapıların bir hafızası var ve bir elbise giydirme tekniğiyle karakter eşleşmesi yaşanıyor. Bir sinema perdesi yerine eserlerimi bu mekanlara yansıtmayı tercih ediyorum. Ebru sanatı daha çok bildiğimiz, kitap ciltlerinde sabit bir kağıtken burada bir süreç olarak karşımıza çıkıyor. Bu bakış açısı ve güncel teknolojiyle bir araya gelmesi de ilgi çekiyor.” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir