Amanosların Huzurlu Yaylası doğa tutkunlarını ağırlıyor

Gaziantep’teki Amanosların hayvan çeşitliliği ve doğasıyla en zengin alanı Huzurlu Yaylası, muhteşem bitki örtüsüyle fotoğraf severlerin ilgisini çekiyor.

Gaziantep Fotoğraf Sanatı Derneği üyeleri, doğal güzellikleriyle ünlü Huzurlu Yaylası’na gezi düzenledi.

Amanosların yaklaşık 1600 rakımlı, bitki ve hayvan çeşitliliği yönünden en zengin alanlarından olan yaylaya ulaşan fotoğraf tutkunları doğanın tüm güzelliklerini fotoğrafladı.

GAFSAD Başkanı Yakup Yener, bölgenin güvenli hale gelmesiyle sezonun ilk gezisini buraya düzenlediklerini söyledi.

Bitki çeşitliliği ve doğasıyla bilinen yaylanın fotoğraf açısından çok zengin olduğunu ifade eden Yener, şunları kaydetti:

“GAFSAD’da sürekli gösteriler düzenliyoruz ama bu gösterilerin düzenlenmesi adına fotoğraf da çekmek gerekiyor. Yeni kursiyerlerimiz vardı, hem onlara da fotoğraf gezisi düzenleyelim istedik hem de şehrimizin bu güzel bölgesini fotoğraflamak istedik. Burası Gaziantep için önemli bir bölge ve en yüksek yerlerinden birisi, farklı bitkiler, kuşlar bulunuyor. Alçak rakımlarda göremediğimiz kuşları görebilmek mümkün. Tabii doğa güzelliği ayrı bir ortam. Buradan güzel fotoğraflar çıkarttık. Daha sonra bu fotoğraflarla bir sunum yapmayı planlıyoruz. Bizim için güzel bir gezi oldu.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir