Ağrı Dağı Milli Parkı doğa tutkunlarını ağırlıyor

Ağrı Dağı Milli Parkı, Türkiye’nin en büyük milli parkı olma özelliğini taşıyor. Havanın soğumasına rağmen fotoğrafçılar ve doğa tutkunlarını ağırlıyor.

Sulak alanlarıyla da çeşitli kuş türlerine yaşam alanı sunan park, zengin florası ve faunasıyla her mevsim çok sayıda yaban hayvanına da ev sahipliği yapıyor.

5 bin 137 metre rakımlı Ağrı Dağı'nın zirvesinden gelen kar sularıyla beslenen milli park, doğal güzellikleriyle yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekiyor.

Doğa gezginleri ve doğa fotoğrafçıları güzellikleri keşfetmek için yılın her mevsiminde rotalarını buraya çeviriyor.

Fotoğrafçı ve dağcı Dilara Şafak Türkay, Giresun’dan Iğdır’ın güzelliklerini keşfetmek için arkadaşlarıyla Ağrı Dağı Milli Parkı’na geldiğini söyledi.

Bulakbaşı ve Karasu Sulak Alanı'nda doğal güzellikleri keşfettiklerini dile getiren Türkay, "Bu güzellikleri yerinde gördük, herkesin buraya gelmesini tavsiye ediyorum. Ağrı Dağı'nın sulak alana yansıması çok güzel, sanki avuçlarımın içerisindeymiş gibi duruyor. En büyük hayalim Ağrı Dağı'na zirve yapmaktır. Ağrı Dağı, Iğdır'ın her yerinden görebileceğiniz mükemmel bir doğa eseridir." diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir