Acarlar Longozu’na büyük ilgi: Ziyaretçi rekoru kırdı

Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nin bünyesine geçtikten sonra bambaşka bir görünüme kavuşan Acarlar Longozu bu yaz ziyaretçi rekoru kırdı.

Büyükşehir Belediyesi, Acarlar Longozu’nu yepyeni bir görünüme kavuşturdu. Turistik alana yaz sezonunda 85 bin ziyaretçi giriş yaptı.

Peyzaj, çevre düzenlemeleri ile yöresel ürün satış merkezi, hediyelik eşya ofisi ve kafeterya gibi sosyal tesislerin renk kattığı longoz şehrin kuzey bölgesinde bu yaz en çok tercih edilen turistik alan oldu. 7 buçuk kilometre uzunluğuyla Türkiye’nin tek parça halindeki en uzun longoz olan Acarlar Longozu, geçtiğimiz yıl büyükşehir belediyesi uhdesine geçmişti.

Büyükşehir tarafından doğallığına zarar gelmeden baştan sona yenilenen longoz, yeni görünümüyle yerli ve yabancı birçok turistin odak noktası oldu. 74 familya ile dünyada nadir görülen 3 endemik bitkininde yer aldığı 187 cins bitki ve 226 taksonu, 215 farklı kuş, 22 sürüngen, 36 memeli, 6 balık türünün yaşadığı longozda ziyaretçiler 1 buçuk kilometrelik ahşap yürüyüş parkurunda doğa harikasını yakından inceleyebiliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir