930 metreden muhteşem şehir manzarası

Ordu’nun Altınordu ilçesinde bulunan Yoroz Kent Ormanı’nın 930 rakımlı zirvesine Panoramik Seyir Terası inşa edildi. Yeni yapı, Karadeniz Bölgesi’nin yeni zirvesi oldu. Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, Ordu, Giresun ve Trabzon’un ilçelerinin seyredilebildiği Yoroz’,’u halk açısından daha kullanışlı bir alan haline getirdiklerini söyledi.

930 metre yüksekliğindeki Yoroz, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı döneminde Haziran 2006 yılında ‘Kent Ormanı’ olarak ilan edildi. Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan düzenlemelerin ardından Yoroz, doğaseverler başta olmak üzere tatilcilerin, bisiklet ve ATV tutkunlarının, dağcılık ve kaya tırmanışı gibi sporlara merak saranların uğradığı nokta olmaya başladı.

Büyükşehir Belediyesi tarafından yürüyüş basamakları yenilenen, zirveye yakın bir alana kadar ulaşım sağlayan ve acil durumlar dışında araç trafiğine kapalı bisiklet yolu, at safari pistleri ve yürüyüş parkuru üzerine oturma bankları ile piknik masası yerleştirme çalışmalarının ardından son işlem olarak zirve noktasına Panoramik Seyir Terası’nın da yapılması ile çalışmalar tamamlandı.

Yoroz Kent Ormanı düzenleme ve Panoramik Seyir Terası için zirve noktasında görkemli bir açılış töreni gerçekleştirildi. 930 rakımda düzenlenen açılış töreni halk oyunları gösterileri ile başladı. Tiyatro, bisiklet akrobasi gösterisi, pandomim ve dağcıların kaya tırmanışı gösterilerinin de yapıldığı açılışta en çok ilgiyi ise paramotor paraşüt ve serbest atlayış gösterisi gördü. Paramotorlarla gökyüzüne çıkan wingsuit sporcuları (yarasa adamlar) kendilerini metrelerce yükseklikten boşluğa bıraktı. Saatte 250 kilometre hızla Yoroz’un zirvesinden geçen yarasa adamlar ziyaretçilere heyecan dolu anlar yaşattı.

Konuşmaların ardından kurdele kesimi ile Yoroz Kent Ormanı’nda yapılan düzenleme çalışmalarının ve Panoramik Seyir Terası’nın açılışı yapıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir